Koupací jezírka

Koupací jezírka realizujeme na klíč již mnoho let. V odkazu „Reference“ jsou ukázky našich prací. Před realizací zahradního jezírka je vhodné vidět podmínky na místě pro budoucí jezírko a je vhodné si promluvit o možnostech realizace, o Vašich požadavcích, optimalizovat výdaje, apod. Po této konzultaci u Vás na pozemku, Vám vypracujeme nákladový rozpočet ještě než schválíte realizaci. Spolupracujeme dlouhodobě s dodavateli materiálů a dokážeme Vám proto nabídnout přijatelnější ceny těchto materiálů, než jaké byste našli v obchodech.

Kontaktujte nás, prvotní konzultace na místě je pro nás důležitá, a proto přijedeme na první konzultaci k Vám zdarma.

Koupací jezírko na zahradě

Koupací jezírka jsou velice oblíbená pro svoji funkčnost, kdy spojují okrasná jezírka s bazény, které mohou nahrazovat. V těchto jezírkách se dají vytvořit takové podmínky, které zaručují jak zdravý růst a vývoj rostlin, tak čistotu a kvalitu vody potřebnou ke koupání bez použití jakékoliv chemie. Koupací jezírka jsou vhodná na malé i velké zahrady, kde spolu s dřevěnou palubou (terasou) a pergolou vytváří velice příjemné mikroklima, a to i v horkých letních dnech. Tato jezírka z Vaší zahrady vytvoří místo pro příjemnou relaxaci a také rozšíří Vaše možnosti volných aktivit.

Stavba jezírka na koupání

Stavba zahradního jezírka vyžaduje, aby sklony svahů mezi zónami byly mírné. Pokud chceme nebo nás prostor donutí k svislým pravým úhlům, je dobré, když stěny vyzdíme nebo vymažeme jílem či cementem tak, abychom zabezpečili svah a ten se nesesunul (stěna uvnitř jezírka po napuštění bývá hladší). Pokud zem na pozemku kolem budoucího jezírka není rostlá, doporučujeme vyzdění stávajících stěn jezírka (stává se to ovšem VELMI zřídka).

Výkop jezírka a stavba

Při vákopových pracích se postupuje od hrubšího výkopu (mechanizace) k jemnému ručnímu dotvarování svahů a zón a vymazání jámy tak, aby zahradní jezírko bylo pečlivě vyčištěno. Zem z výkopu při stavbě zahradního jezírka se často používá na dotváření okolí jezírka (skalky, potůčky, navýšení zadní pohledové strany…). Po vykopání hrubé jámy se doporučuje den – dva počkat, aby bylo jasné, že do jámy nevzlíná voda. Dalším krokem je tedy jemné vymodelování jámy. Na dno a boky jámy se doporučuje vysypat písek, osobně bych takové řešení prováděl pouze v případě, že zemina obsahuje větší množství kamenů, či jiných fragmentů, které hrozí, že protrhnou fólii. Při našich realizacích jako „vystýlku“ používáme geotextílii 500g/m2 na dno, 300g/m2 na svahy a podle hloubky a již zmíněných ostrých fragmentů  vrstvy geotextílie přidáváme. Po pečlivé pokládce geotextilie se již přistoupí k pokládce fólie (my používáme PVC v různých barvách).

Jezírka Brada